Marengo z Bitą Śmietaną Miętową


Witajcie kochani.Dziś podzielę się moim  starym przepisem z domu na" Marengo".Zapomniany stary przepis .W domu podawano je ze zwykłą bita śmietaną ,ale ja bym nie była sobą ,gdybym oczywiście coś nie zmieniła ,i oto efekt Marengo z bitą śmietaną Miętową...
Chrupiące bezy i delikatny krem miętowy to połączenie idealne!  
Przybliżę może choć trochę slyodką historię 
Marengo .
Skąd się wzięły bezy marengo?
Dokładne pochodzenie nazwy "marengo" dla tych słodkich, nadziewanych bez jest nieco tajemnicze i owiane legendą. Najczęściej powiązane jest z bitwą pod Marengo, która miała miejsce w 1800 roku. To właśnie po tym zwycięstwie Napoleona Bonaparte wprowadził do mody szary płaszcz, którego kolor przypominał barwę tych słodkości.
Gdzie narodziły się bezy marengo?
Chociaż nazwa sugeruje włoskie pochodzenie, dokładne miejsce narodzin tego deseru jest trudne do ustalenia. Kuchnia włoska, francuska i austriacka mają swoje wersje tego słodkiego przysmaku, różniące się nieco sposobem przygotowania i rodzajem nadzienia.
W jakim wieku pojawiły się bezy marengo?
Bezy jako takie znane były już w średniowieczu, jednak ich nadziewane wersje, które dziś nazywamy marengo, prawdopodobnie pojawiły się w XVIII lub XIX wieku. Popularność tych słodkości rosła wraz z rozwojem cukiernictwa i mody na wykwintne desery.
Co sprawia, że bezy marengo są wyjątkowe?
 Lekka, puszysta i chrupiąca beza stanowi idealną podstawę dla słodkiego nadzienia.
 Bezy marengo mogą być nadziewane różnymi kremami, musami, owocami czy bitą śmietaną. Klasycznym nadzieniem jest krem z mascarpone i owoców leśnych.
 Bezy marengo często dekorowane są owocami, czekoladą czy orzechami, co nadaje im elegancki wygląd i sprawia, że są doskonałym deserem na specjalne okazje.
Chociaż dokładna historia powstania bez marengo pozostaje nie do końca jasna, jedno jest pewne – to niezwykle smaczny i efektowny deser, który cieszy się popularnością na całym świecie.
Chcesz poznać przepis na bezy marengo?
To przygotuj się na eksplozję smaków w każdym kęsie. Ten przepis jest prosty, a efekt zachwyci każdego łasucha.

Składniki Bezy:
:::::::;:;;;;;;::::::::::::
 4 białka
  szczypta soli
 200g cukru
 1 łyżeczka soku z cytryny
 1 łyżeczka skrobi ziemniaczanej
Krem miętowy:
::::::::::::::::::::::::::
 300 ml śmietanki 30%
100 gr.białej czekolady
 Kilka kropel miętowych kropli na żołądek ( tak ,niemożliwe?Możliwe !!! I smaczne ...)
 2 łyżki cukru pudru
 barwnik spożywczy (opcjonalnie) zielony
:::::::::::::::::::::::::::::::::;::::::::::::;:::::::::::::::::::::::
Robimy Bezy :
 Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. Stopniowo dodawać cukier, potem sok z cytryny i skrobię. Wyłożyć od razu  na blachę wyłożone papierem do pieczenia małe kupki bez i piec w 80-100 C grzanie  góra- dół przez ok. 100-120 minut .Po upieczeniu pozostawić bezy w piekarniku.
 200 ml.czekolady(100 ml.zachowujemy na później )  rozpuścić w wysokim naczyniu ,zalać ciepłą śmietanką kremówką ,dodać cukier puder  , krople żołądkowe i barwnik, delikatnie wymieszać.Lekko ostudzić .Zblendować całość na gładką masę i na całą noc wstawić krem do lodówki , aby masa się związała  i zgęstniała.Po tym czasie dolejcie do masy te 100 ml. zimnej śmietany i zblendujcie ,krem uzyska gładką formę .Jeśli chcecie aby bardziej zgęstniał wstawcie jeszcze do lodówki na jakiś czas ...
 Na każdą bezę nałożyć porcję kremu i przykryć drugą bezą...
Jeśli nie macie ochotę się bawić z kremem ,ubijcie śmietanę na sztywno z cukrem pudrem ,dodajcie kilka kropel kropli na żołądek i barwnik ,oraz możecie dodać też śmietano-fix i też będzie ok.
Szybkie podsumowanie:
 Poziom trudności: średni
 Idealne na: każdą okazję
Smacznego.

Komentarze

Popularne posty