Krwawa Mary ( Bloody Mary )


Witajcie kochani .Dziś wlatuje przepis na Krwawa Mary.Jest to klasyczny drink , który 
przygotowuje się poprzez wymieszanie wódki, soku pomidorowego, soku z cytryny oraz charakterystycznych przypraw (sosu Worcestershire i Tabasco).Zapraszam.

Składniki :
::::::::::::::::::::
40 ml.wódki 
100 ml.soku pomidorowego( mocno schłodzonego )
15 ml.soku z cytryny ( ok.1 łyżeczki )
2-3 krople Sosu Worcestershire 
2-3 krople ( jeden chlust ) Sosu Tabasco
Szczypta soli
Świeżo zmielony czarny pieprz 
Dodatki :
Kostki lodu oraz łodyga selera naciowego do dekoracji .:::::::::::::::::::::::;;;;;;;;;;;::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Wypełnić wysoką szklankę (typu highball) kostkami lodu, aby dobrze ją schłodzić.Wlać bezpośrednio na lód 40 ml wódki oraz 15 ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny.Doprawić drinka. Dodać sos Worcestershire, sos Tabasco, szczyptę soli oraz świeżo mielony pieprz.Dopełnić sokiem.Wlać 100 ml soku pomidorowego. Całość delikatnie wymieszać długą łyżką barmańską, aby składniki dobrze się połączyły.Włożyć do szklanki pionowo czystą łodygę selera naciowego, która służy jednocześnie jako jadalne mieszadełko.Smacznego.

Komentarze

Popularne posty